Provozní hodiny 08:00 - 16:00
E-mail info@rowe.cz
1994 OSVČ
2003 První stavba
2011 Dřevoobchod
2014 Rozšíření nabídky
2018 Vzniká Röwe s.r.o.
2020 Nová etapa

První registrace jako OSVČa první zkušenosti s podnikáním

Znali jsme se nějakou tu dobu, ale ještě jsme nebyli manželé. A přišel čas postavit se na vlastní nohy. Ovšem, tenkrát ještě ani náznakem nepadla myšlenka na stavění domů. Šlo o čistě obchodní projekt v oblasti, která s naším současným podnikáním nemá vůbec nic společného. Paní Černá, jenž v té době ještě paní Černou nebyla, opustila své zaměstnání v prodejním oddělení jedné českolipské firmy a zkusila své štěstí jako soukromník. Byli to krásné časy. Taky asi proto, že jsme byli mladí a nic nebylo nemožné.

První rodinný důma první zkušenosti s realizací dřevostaveb

Už jsme byli rodina a všechno podnikání už bylo společné. Stále však jako OSVČ. Paní Černá už byla paní Černou a veškeré to podnikání bylo pod její "hlavičkou". Ovšem, než jsme dostali první zakázku, dlouho jsme spolupracovali s jinými stavebními firmami v oblasti dodávek nábytkářských truhlářských výrobků, pak stavební truhlařiny a ostatních subdodávek. Přešli jsme i obdobím kompletního řízení staveb pro jinou společnost. Výsledek všech těch kroků nakonec vyústil k rozhodnutí, že nebudeme dělat "krásnější" stavby někoho jiného, že nebudeme řídit cizí realizace, ale, a to si myslíme byl logický krok, že vše, co jsme se naučili, můžeme nabídnout zákazníkům přímo. No, a vybojovali jsme si první zakázku.

Prodej dřevomateriálůmateriály pro dřevostavby

Protože jsme čím dál tím více používali moderní materiály s vysokou environmentální přidanou hodnotou a sem tam od nás chtěl někdo něco koupit, logické bylo založit dřevoobchod, respektive, prodejní e-shop Český Tesař. Příznačné jméno a ejhle, volná doména! Prvotní nadšení však poněkud zmizelo a první roky to byla spíše bída s nouzí. Někdy jsme měli pocit, že snad prodáváme méně, než v době, kdy jsme ještě e-shop neměli. Faktem je, že prodej pozvedl až náš syn. Obchod jsme přestali následně zaměřovat na tesaře, ale nyní prodáváme materiály pro dřevostavby. Obrat obchodu se počítá na miliony a kluk má co se ohánět.
Obchod je nejen přidanou hodnotou ke stavební firmě, ale naše zkušenosti, které s prodávanými materiály máme sami, protože je používáme, přivádějí mnoho zákazníků nebo jen poptávajících pro radu. Myslíme si, že naučené fráze prodejců o tom kterém materiálu budou vždy jen frázemi bez zkušeností.

Stavíme už roky v systému Diffuwalnic lepšího jsme na trhu nenašli

S velikou dávkou sebedůvěry a zkušenostmi nejen s dřevostavbami, ale i se zděnými domy, jsme dospěli k rozhodnutí rozšířit portfolio nabízených dřevostavebných systémů o Europanel, roubenné stavby a Dekpanel. S nadšením jsme jezdili na všemožné workshopy, nabízeli zákazníkům domy ve všech systémech a utápěli se v hromadě práce a v nezměrných nákladech, jen, abychom vyhověli našim budoucím klientům. Tohle období bylo plné práce, ale také neúspěchů v oblasti marketingu. Stejně jsme stavěli hlavně v Diffuwallu, pokud nepočítáme krovy, střechy, fasády a jiné práce. Ale hodně interiérových příček a opláštění jsme realizovali z ekopanelů.

Jenže v té době neměly Ekopanely ještě pořádně vyřešený stavební systém. Dlužno dodat, že naše první stavba právě z ekopanelů byla. Tehdy se jmenoval Stramit. Jenže to nebyl systém, ale, prostě, konstrukci domu jsme opláštili vně i zevnitř deskami. I proto jsme se stavěním celých domů z ekopanelů nepokračovali. Současná doba však mnohé změnila.

Nic se nezměnilojenom vypadáme větší

Ať to bereme z jakéhokoliv úhlu, nezměnilo se nic. Stále jsme to my, stále stavíme domy, realizujeme krovy, střechy a fasády a sem tam nějakou menší či větší subdodávku. A stále prodáváme materiály pro dřevostavby. Snad bychom zmínili jen to, že jsme přebudovali dřevoobchod - už zase - aby víc vyhovoval zákazníkům. Ale asi ještě nepřišel čas přesunout aktivitu do právnické osoby. A nebo, prostě, ten čas jsme si nenašli. Není divu, víc než deset let jsme nebyli ani na dovolené.

Diffuwall a Ekopanelzměny jsou nutné

Po zkušenostech z předešlých let a při vědomí faktu, že největší podíl našich staveb jsme realizovali v Diffuwallu, jsme se rozhodli, že stavby v ostatních systémech dřevostaveb omezíme nebo potlačíme vůbec a zůstaneme věrni jednomu systému. Děda ovšem říkal: "Chceš-li Pána Boha pobavit, sděl mu své plány". V plánu byl jediný systém, nabízíme dva. Oba známe a oba umíme. Tím druhým je Ekopanel, který má dnes již vše systémově vyřešené, stejně, jako Diffuwall. Popis systémů najdete v samostatném odkazu v horní liště, takže se tu o nich nebudeme rozepisovat.
Ekologicky příznivý Diffuwall (s vynikajícími výsledky při blower door testech) s difúzně otevřeným systémem obvodového pláště a Ekopanel pro zákazníky s environmentálním srdcem. Prostě domy, které dýchají a které můžeme realizovat ve všech myslitelných podobách. Domy mohou vypadat jako zděné, jako moderní dřevostavby s dřevěnou fasádou i jako roubenky. Tyto systémy nás, prakticky, neomezují v ničem. A protože máme se všemi použitými materiály letité zkušenosti, lze s úspěchem potvrdit profesionalitu našich stavebních týmů. Prostě, tohle umíme nejlépe.
Proto všechny nabízené projekty jsou v systému Diffuwall nebo Europanel. Systémy jsou licencované, laboratorně i prakticky zkoušené a mají ty nejlepší vlastnosti na trhu. A výhodou je i to, že tyto dva stavební systémy můžeme realizovat na základovou desku i na zemní vruty či patky.
Tím se, samozřejmě, nezříkáme realizací krovů a ostatních dřevěných konstrukcí, montáží odvětraných zavěšených fasád, realizací vodorovných i svislých povrchů, stropních konstrukcí a, v neposlední řadě, roubených staveb.

Záruka 10 roků!na statickou integritu a tepelné a difúzní vlastnosti systému

Základní požadavek na každou stavbu je, že musí bezpečně stát, musí mít takovou statickou integritu, o které není v žádném případě pochyb. My konstrukce vyrábíme na stroji s opravdu vysokou mírou přesnosti. Ta se projeví nejen při montáži, ale také u dílů, jenž budou po dokončení stavby, viditelné - krovy, závětří, pergoly, altány, stání pro auta, zimní zahrady, ... Přesnost je však pouze jednou z vlastností našich konstrukcí. Naší vizí je nejenom krása dřeva, ale, a to hlavně, že konstrukce budou bezpečně stát minimálně 100 roků. Pouze konstrukce z nosníků v systému Pasiv vyrábíme přímo na stavbě. Nosníky jsou, samozřejmě, vyrobeny dílensky. I zde však krovy, pokud mají být z masívu, vyrábíme strojně.
A aby konstrukce v dřevostavbě zůstala stát, jelikož se z 95% jedná o konstrukci, která není vidět, ale je součástí systému, je nutné ji zajistit nejen správným statickým výpočtem a kvalitní montáží, ale našim zákazníkům musíme zajistit i to, že dřevo v systému bude difúzně ochráněno, aby zde nevznikala vlhkost, která může způsobovat plísně a degradovat materiál, jako takový.
Proto jsou naše dřevostavby uzavřené (prováděné blower door testy jsou vždy úspěšné na 100%) s difúzně otevřenou konstrukcí obvodového pláště. Dům "dýchá". Následujících 30 let ale jistě přinese potřebu změn - možná výměnu obkladů, možná dveří, možná podlahových krytin a možná také potřebu změny celých interiérů. To je jedno. Důležité je, že se můžete spolehnout na to, že dům bude stále pevně stát, bude v něm teplo (nebo v létě chládek) a vlhkost, kterou uvnitř vytváříte, nikdy nenaruší ani konstrukci, ani tepelnou obálku domu.

Tohle jsme my!

česká firma
rodinný podnik
záručních a pozáručních oprav

Montované dřevostavby Röwejsme firma s historií

Jsme čistě rodinná česká firma a domy stavíme už od roku 2003. A hodně jsme se za tu dobu naučili. A protože jsme rodinná firma, nehonosíme se zkušenostmi firmy, ve které bychom nahradili své předchůdce, ale zkušenostmi vlastními. Proto také za své realizace ručíme v plné míře. My, prostě, nemůžeme dát výpověď a jít dělat jinam.

Ty tam jsou ty časy, kdy jsme vyráběli nábytek z masívu, opravovali starožitný nábytek nebo vyráběli repliky. Pryč je i doba výroby ručně tesaných schodů a nábytku. Ale láska ke dřevu nám zůstala. Málokdo tuší, jak velké štěstí má člověk, kterému je práce a zaměstnání koníčkem.

Od truhlařiny k tesařským konstrukcím není zas až tak krátká cesta, Obě tato řemesla spojuje jen to, že opracovávají dřevo. A tím podobnost končí. Museli jsme se naučit, že stavět dům není to samé, jako postavit stůl. Stůl by neměl spadnout, dům nesmí. A požadavky na stavby ze dřeva jdou ještě dál a jsou mnohem komplexnější s tím, že učení nikdy nekončí.

Ale zpět k historii firmy. Prošli jsme minulost a zjistili jsme, že zatím jsme neměli žádné opravy vzešlé ze záručních ujednání. A také žádné pozáruční. V průběhu stavby se jistě sem tam něco přihodí - támhle je nutno přetočit štuk, onde zas přelepit lištu nebo někdo škrábne dveře a musíme je vybrousit. Nikdo není dokonalý a kdo nic nedělá nic nezkazí. Přiznáváme vlastní nedokonalost s pokorou. Je-li však měřítkem hotové dílo, pak se nemáme za co stydět.

Stavíme certifikované stavební systémy, žádné "hop na krávu a je tele", které prošly laboratorními i praktickými zkouškami, mají kvalitu a vlastnosti, které jsou zaručeny včetně kotvení, spojovacích prvků, zajištění hydroizolace, požární odolnosti, tepelné setrvačnosti, statiky, difúzních vlastností apod. Domy stojí a dýchají, tedy, jsou plné života a je jen na vás vytvořit z nich šťastný domov. Základ máte.

Chcete se ještě na něco zeptat?

... nebo napište »